REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w śródmieściu Warszawy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w śródmieściu Warszawy [FILM+ZDJĘCIA]
Kolejny fragment śródmieścia Warszawy przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zakończyła się przebudowa części ulicy Brackiej w Śródmieściu. Ta niegdyś zastawiona parkującymi samochodami uliczka w ścisłym centrum miasta zmieniła się w efektowny, zielony deptak zachęcający do spacerów i odpoczynku w cieniu drzew.
Grupa American Heart of Poland planuje zainwestować 100 mln zł w modernizację szpitala w Sztumieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa American Heart of Poland planuje zainwestować 100 mln zł w modernizację szpitala w Sztumie
Grupa American Heart of Poland planuje kolejną inwestycję w Polsce. Firma przedstawiła szczegóły modernizacji szpitala w Sztumie, w województwie pomorskim. Łączna wartość inwestycji może przekroczyć 100 mln zł. Placówka będzie miała więcej łóżek i więcej pracowników.
Producent armatury łazienkowej i kuchennej stawia na SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzynartykuł
Pokaż artykuł
Producent armatury łazienkowej i kuchennej stawia na SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłuża umowę najmu z firmą OMNIRES. Marka z branży wyposażenia łazienek i kuchni kontynuuje działalność w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, zajmując około 9 800 metrów kwadratowych powierzchni.
Trwa budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego na terenie Panattoni Park Siedlc [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego na terenie Panattoni Park Siedlc [FILM]
W Ujrzanowie, tuż obok Siedlec, trwa budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego na terenie Panattoni Park Siedlce. Generalnym wykonawcą inwestycji o powierzchni ponad 6200 mkw. jest firma Harden Construction. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2025 roku.
Amerykański Lyten chce jak najszybciej wznowić produkcję w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Lyten chce jak najszybciej wznowić produkcję w Gdańsku
Amerykański koncern Lyten, światowy lider w dziedzinie baterii litowo-siarkowych, zamierza niezwłocznie wznowić produkcję systemów magazynowania energii w Gdańsku po zakończeniu przejęcia Northvolt Dwa i planuje dostarczyć produkty już w IV kw. 2025 r. Lyten i Northvolt zamierzają zamknąć transakcję dotyczącą przejęcia zakładu Northvolt Dwa w Polsce oraz portfolio produktów i zespołu inżynierów Northvolt System w Szwecji w III kw. 2025 r.
Unijne miliony na zielono-błękitną infrastrukturę dla Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Unijne miliony na zielono-błękitną infrastrukturę dla Krakowa
Kraków otrzyma ponad 13 mln zł unijnego dofinansowania na działania związane z adaptacją miasta do zmian klimatycznych. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje zwiększające retencję wód opadowych oraz rozwój zielono-błękitnej infrastruktury, szczególnie na terenie Nowej Huty. To odpowiedź na coraz częstsze zjawiska ekstremalne – gwałtowne, nawalne deszcze, które w ostatnich latach coraz mocniej obciążają miejską infrastrukturę.
Polski producent wyposażenia dla sektora edukacyjnego zostaje na dłużej w Central European Logistics Hub w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent wyposażenia dla sektora edukacyjnego zostaje na dłużej w Central European Logistics Hub w Łodzi
Nowa Szkoła, polska firma specjalizująca się w wyposażaniu szkół, przedszkoli i żłobków, zdecydowała się na renegocjację umowy najmu oraz ekspansję w ramach kompleksu Central European Logistics Hub (CELH) w Łodzi. Całkowita powierzchnia zajmowana przez najemcę w parku logistycznym należącym do AEW wyniesie łącznie 12 500 metrów kwadratowych W transakcji Nową Szkołę reprezentowała firma AXI IMMO.
Upper One rośnie w tempie około jednej kondygnacji tygodniowo [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Upper One rośnie w tempie około jednej kondygnacji tygodniowo [FILMY]
Trwa realizacja Upper One. W niespełna pół roku od rozpoczęcia budowy nadziemia budynek biurowy osiągnął 41% swojej docelowej wysokości. Prace postępują w tempie około jednej kondygnacji na tydzień/półtora tygodnia, a zakończenie inwestycji i oddanie jej do użytkowania zaplanowano na 2027 rok.
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnięartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa zyska nowoczesny blok gazowo-parowy i rozdzielnię
Stoen Operator, ORLEN Termika i miasto stołeczne Warszawa podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie nowych inwestycji w stołeczną infrastrukturę energetyczną. Potwierdziły tym samym plany budowy nowoczesnej rozdzielni 110 kV i 220 kV przez stołecznego operatora systemu dystrybucyjnego oraz bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Siekierki przez spółkę z grupy ORLEN.
Czy Świnoujście zacznie pić wodę z Bałtyku? Technologia jak z krajów walczących z susząartykuł
Pokaż artykuł
Czy Świnoujście zacznie pić wodę z Bałtyku? Technologia jak z krajów walczących z suszą
Świnoujście od lat zmaga się z rosnącym zapotrzebowaniem na wodę pitną. W sezonie letnim, gdy liczba turystów gwałtownie wzrasta, lokalny system wodociągowy pracuje na granicy swoich możliwości. Odpowiedzią na te wyzwania jest budowa nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody „Wydrzany II”, która ma zapewnić miastu stabilność dostaw na kolejne dekady.
Zakończyła się modernizacja stacji Olkusz [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się modernizacja stacji Olkusz [ZDJĘCIA]
Nowe perony wyposażone w nowoczesne elementy obsługi podróżnych i bezkolizyjne przejście pod torami z windą – to tylko niektóre z ważnych efektów inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. na stacji Olkusz. Zakończyły się prace budowlane na olkuskiej stacji, pasażerowie zyskali lepszą dostępność i komfort. Finansowanie przedsięwzięcia za blisko 110 mln zł netto zapewniono ze środków budżetu państwa.
PSG przeznaczy ponad 350 mln zł na realizację inwestycji w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
PSG przeznaczy ponad 350 mln zł na realizację inwestycji w woj. łódzkim
Polska Spółka Gazownictwa podpisała umowy na realizację dwóch kolejnych kluczowych projektów. Ich realizacja przełoży się na większe bezpieczeństwo dostaw gazu dla aglomeracji łódzkiej.
W Warszawie zostanie wybudowane centrum szkolenia pilotów i załóg HEMS artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie zostanie wybudowane centrum szkolenia pilotów i załóg HEMS
Na terenie lotniska Warszawa-Babice w dzielnicy Bemowo, powstanie nowy budynek symulatora lotów w ramach istniejącego centrum szkoleniowego dla pilotów i członków załóg śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja obejmuje dostawę symulatora lotu pełnego (FFS – Full Flight Simulator) poziomu D dla śmigłowca EC 135 P3 oraz wersji P2+, budowę nowego budynku centrum szkoleniowego oraz remont hali istniejącego symulatora FTD (Flight Training Device).
Nowoczesne symulatory w PKP PLK SA – inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój kompetencjiartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne symulatory w PKP PLK SA – inwestycja w bezpieczeństwo i rozwój kompetencji
Nowoczesne symulatory sterowania ruchem kolejowym poprawią jakość szkoleń pracowników oraz umożliwią realistyczne przygotowanie do sytuacji awaryjnych. Efektem będzie sprawny ruch pociągów i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskiej sieci kolejowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły w środę 10 czerwca przetarg na zakup dwóch pierwszych urządzeń.
Wrocław: Plac Nowy Targ zamieni się w strefę spotkań i wypoczynku. Znamy operatora [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Plac Nowy Targ zamieni się w strefę spotkań i wypoczynku. Znamy operatora [WIZUALIZACJE]
Magistrat zdecydował, która firma zagospodaruje na kilka lat wschodnią część placu przy urzędzie mia...
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
Nowe miejsca pracy! LPP rozbudowuje Centrum Dystrybucyjne w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy! LPP rozbudowuje Centrum Dystrybucyjne w woj. kujawsko-pomorskim
W pierwszych dniach kwietnia rozpoczęły się prace budowlane na terenie Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Rozbudowa obiektu, zgodnie z ogłoszoną pod koniec marca br. decyzją, ma na celu wzmocnienie zaplecza logistycznego, umożliwiając obsługę rosnącego wolumenu sprzedaży marek LPP na rynkach Centralnej i Południowej Europy. Generalnym wykonawcą drugiej hali magazynowej brzeskiego obiektu została firma Dekpol.
Ghelamco pozyskało strategicznego najemcę dla wieżowca The Bridgeartykuł
Pokaż artykuł
Ghelamco pozyskało strategicznego najemcę dla wieżowca The Bridge
Santander Bank Polska, jedna z największych grup finansowych i największy bank z kapitałem prywatnym w Polsce, został strategicznym najemcą wieżowca The Bridge powstającego w biznesowym centrum Warszawy. Bank podpisał z deweloperem i inwestorem budynku – firmą Ghelamco – umowę najmu na powierzchnię około 24 500 mkw. (blisko 21 tys. mkw. powierzchni użytkowej). To największa transakcja na polskim rynku biurowym od 2022 roku.
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnieartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-francuskie konsorcjum rozpoczyna budowę bloku energetycznego w Krośnie
Konsorcjum firm Instal Warszawa i Paprec Energies rozpoczyna budowę Bloku Energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Inwestycja powstaje przy ul. Sikorskiego w Krośnie, w sąsiedztwie Elektrociepłowni Krosno. Planowany termin zakończenia prac i oddania instalacji do użytku to wrzesień 2024 roku.
Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH zainwestuje blisko 400 mln zł w nowe linie produkcyjne fabryki pralek w Łodzi
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, ogłasza nową inwestycję w Fabryce Pralek przy ul. Papierniczej 1 w Łodzi. Koncern rozpoczął inwestycję wartą blisko 400 milionów złotych. Powstaną kolejne linie produkcyjne oraz rozpocznie się produkcja nowego modelu pralek. Rozwój fabryki oznacza również wzrost zatrudnienia.
REKLAMA